KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16123232
nr 1612 3232
Kjell Rosén
(1909-1982), Sverige
Oljemålning, Kjell Rosén (1909-1982), "Flicka i grön jumper". Signerad, daterad -47. Olja på duk, 68x44 cm, yttermått inklusive ram: 76x51 cm
Kjell Rosén, född 1909 i Umeå, död 1982, svensk målare.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 15 april 2024
kl 18:15:07
600 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
1.200 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.300 kr
1.400 kr